Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj k otevření hřiště

16. 5. 2009

Den se dnem se sešel a my jsme necelých čtrnáct hodin od prohraného duelu s Pohorou opět vyběhli na umělé trávě na Čížovkách k zápasu. Tentokrát šlo ovšem o přátelský turnaj, kterým se oficiálně otevřelo nově postavené hřiště. Našimi soupeři se stali Dynamo Čížovky, Orel Boskovice, Orel Drnovice a tým Fary. V turnaji, který se hrál systémem každý s každým, jsme dostali šanci předvést se jak v zahajovacím, tak v závěrečném zápase. Vzhledem k nespolehlivosti některých hráčů jsme se rozhodli do sestavy zařadit i Supa donedávna působícího v Dynamu.

Orel Rock Boskovice - Orel Drnovice 0:1(0:0)

Soupeř přijel na utkání v dobré náladě, ale také v docela dobrém počtu. Vzhledem ke konkurenci celků bylo jasné, že pokud chceme stanout na stupních vítězů, nesmíme prohrát. Vyrovnané utkání přineslo několik šancí na obou stranách(o něco více soupeřových). V utkání jsme nikterak herně nezklamali. Dokázali jsme si několikrát dobře vyhovět i výborně bránit. V úvodu druhého poločasu jsme se ale dopustili chyby, která vedla k první a nakonec bohužel jediné brance zápasu.

Orel Rock Boskovice - Dynamo Čížovky 0:4(0:2)

Ve druhém duelu jsme se po krátké pauze znovu střetli s Dynamem. Tedy týmem, který nás dokáže při zápase neskutečným způsobem školit a jehož hlavní sílou je útočník Lukáš Martínek. Právě s jeho bráněním jsem opět měli neskutečné množství práce. Ať už utkání dopadlo jakkoliv, myslím si, že jsme nezklamali. Předvedli jsme dobrou hru, které ovšem ani tentokrát nechybělo několik chyb. A ty dokáže takto kvalitní soupeř potrestat. Jen škoda, že jsme nedokázali ve dvou dobrých pozicích protlačit míč do sítě.

Orel Rock Boskovice - Orel Boskovice 1:4(0:3) Bujón

V dalším utkání na nás čekal znovu velmi nepříjemný soupeř. Orelské "áčko" disponuje několika výbornými fotbalisty a stejně jako předešlý soupeř nekompromisně trestá nabídnuté šance. Do zápasu jsme vstoupili hrozně a skóre se brzy vyhouplo na 0:3. Druhý poločas začal soupeř méně pracovat, čehož ke snížení využil Petr Suchý, když po odrazu poslal míč nechytatelně do sítě. Následující dvě šance již ale gólem neskončily a Orel tak přidal ještě jednu branku. Výsledek vypovídal jasně o rozložení sil obou týmů.

Orel Rock Boskovice - Tým Fary 0:0(na penalty 3:2)

Závěrečné utkání turnaje se hrálo za stále sílícího deště. První poločas jsme soupeře poměrně jasně přehrávali, ale z šancí jsme nedokázali vydolovat nic jiného než jejich opětovné zahazování. Druhá půle byla ovlivněna mokrým povrchem, který dosti klouzal. Fara i tak převzala otěže zápasu a role obou týmů se vyměnili. Nakonec tak spravedlivě museli rozhodnout pokutové kopy. Z nás zahájil Sup, který těsně minul, Pajóch a Franta se ale nemýlili. A jelikož Macek jednu z penalt zneškodnil, přišla na řadu náhlá smrt. Zatímco Martin se nemýlil, soupeřův hráč přestřelil. A tak jsme mohli slavit alespoň čtvrté místo.

Všichni hráči, kteří na turnaj dorazili a bojovali až do posledního zápasu si zaslouží pochvalu. Po utkání s Pohorou nebyla jednoduchá situace a přesto se na naší hře daly pozorovat i známky zlepšení. Poděkování si zaslouží Sup, který nám nejen pomohl na hřišti, ale před zápasem nás několika radami dokázal slušně povzbudit.